Mindenkinek volt már farmernadrágja, az 1980-as évekig azonban mégsem gondolta senki - Renato Dalla Granan kívül -, hogy a farmer helyettesítheti a bőrt.
1988- ban a SPIDI alapítója kifejlesztette a „Spidi Denim Jeans”-t, mely az első, kifejezetten motorosoknak tervezett farmernadrág volt. Ezzel örökre megváltoztatta a motoros életérzést.
Ötvözte az utcai ruházat funkcionalitását a Spidi kutatói által kifejlesztett anyagok biztonságával.
A Cordura® farmernadrág tartós szövetből áll, mely 80% pamutból és 20% Cordura®-ból tevődik össze. A Cordura® maga egy nejlon szál, mely ellenáll a hőnek, a kopásnak és a szakadásnak. Bár a kinézete és viselése is egy egyszerű farmeréhoz hasonlítható, mégis sokkal ellenállóbb és négyszer tartósabb, mint egy átlagos utcai pamut farmernadrág. Az extra kényelem érdekében anyaga elasztikus, valamint színét is hosszan megtartja.
Spidi Sport
J59.806 32